Sada pracovných listov pre 10 detí: MOJE BYDLISKO A OKOLIE - Miesto, kde žijem. Dom , v ktorom bývam.
Významné budovy a inštitúcie. Ľudské činnosti. Dopravné prostriedky. Pracovné predmety.
Obsahuje: 10 x 10 čiernobielych listov + 4 x farebná predloha + BONUS
Spolu 104 ks pracovných listov + BONUS Básnička V meste a či na dedine

Sada pracovných listov pre 10 detí z časopisu GUĽôČKA marec 2015/10 -  MOJE BYDLISKO A OKOLIE

Sada obsahuje:

• 4x farebná predloha
  • 10x10 čiernobielych pracovných listov
Sada pracovných listov Moje bydlisko - poznávame svoje okolie je vhodná pre prácu s detičkami v materskej škole na poznávanie významných budov a inštitúcii vo svojom okolí, ľudských činností, dopravných prostriedkov a pracovných predmetov, ktoré sa používajú pri práci.

Deti sa orientujú sa v tesnej blízkosti domova a materskej školy, rozlišujú dominanty svojho bydliska. Poznávajú, slovne opísujú rozmanité ľudské činnosti, riešia interaktívne úlohy v detských edukačných programoch. Poznávajú, rozlíšujú, priraďujú a triedia dopravné prostriedky a predmety podľa toho, kto ich používa pri práci.
Rozvíjajú si pozornosť a obrazotvornosť, reč a priestorovú predstavivosť, logické myslenie a grafomotoriku, dopĺňajú si slovnú zásobu a hrajú sa s kartičkami - Pexeso.
Zároveň plnia úlohy z tematického okruhu Ja som, Ľudia a z programu Dieťa a svet: "Pozri, čo ja dokážem."

Farebné predlohy
Strana    1 – Významné budovy – Dopĺňame slovnú zásobu, rozprávame
Strana    2 – Ľudské činnosti – Dopĺňame slovnú zásobu, rozprávame
Strana    3 – Dopravné prostriedky – Dopĺňame slovnú zásobu, rozprávame